Menu
Home
FeNZ Contacts
Membership
News
Clubs
Information - President's Corner
Downloads
Rankings
International Visitors
Links
Tournaments
Contact us

 Ranking Selection
Weapon


Mens
Womens

Category
Open
Under23
Under20
Schools
Under17
Under15
Vets


Relevant Links

How does the Ranking System work?


Tournaments - New Zealand Results

North U23 Championship 2018

2018-04-02


Results for Mens Epee

Pool Results

POOL 1Results
AGUILAR, Gio1---V5D3D2V5D4V5
SMITH, Amey2D1---D2V5D2D1V5
BUTLER, James3V5V5---D3V5D2V5
COCKIN, David4V5D3V5---V5D0V5
BIOLETTI, Charlie5D4V5D4D4---D4V5
HARWOOD, James6V5V4V5V5V5---V5
BRUCE, Joshua7D0D4D2D1D3D3---
Referee(s):
TBA

POOL 2Results
WU, Yanzhou1---D4V5D2V5V5
VALKENBURG, Matthew2V5---V5D4V5V5
NANKIVELL, Kyle3D2D1---D1V5V5
SHEPHERD, Ross4V5V5V5---D4V5
MALAK, Nour5D4D3D3V5---V5
EDDY, Azaria6D3D0D2D1D2---
Referee(s):
TBA

Results after Pools

Seed into DE Name Club Initial Seeding
1 Harwood, James Auckland Swords Club 1
2 Valkenburg, Matthew Auckland Swords 2
4 Butler, James Mount Albert Grammar School 4
5 Cockin, David Auckland Swords 8
6 WU, Yanzhou 6
7 AGUILAR, Gio Mount Albert Grammar School 9
8 Malak, Nour Mt Albert Grammar 11
9 Nankivell, Kyle Salle Jean Louis 7
10 BIOLETTI, Charlie Mount Albert Grammar School 5
11 Smith, Amey Mount Albert Grammar School 13
12 Bruce, Joshua ASC 12
13 Eddy, Azaria Nth Harbour Fencing 10

Direct Elimination Tableau

1Harwood, James  
  1Harwood, James (Bye)
16  
    
9Nankivell, Kyle  
  8Nankivell, Kyle (15-5)
8Malak, Nour  
    
5Cockin, David  
  5Cockin, David (15-11)
12Bruce, Joshua  
    
13Eddy, Azaria  
  4Butler, James (15-4)
4Butler, James  
    
3  
  3 (Bye)
14  
    
11Smith, Amey  
  6WU, Yanzhou (15-12)
6WU, Yanzhou  
    
7AGUILAR, Gio  
  7BIOLETTI, Charlie (15-10)
10BIOLETTI, Charlie  
    
15  
  2Valkenburg, Matthew (Bye)
2Valkenburg, Matthew  
    
1Harwood, James  
  1Harwood, James (15-4)
8Nankivell, Kyle  
    
5Cockin, David  
  4Butler, James (15-12)
4Butler, James  
    
3  
  3WU, Yanzhou (8-15)
6WU, Yanzhou  
    
7BIOLETTI, Charlie  
  2Valkenburg, Matthew (15-14)
2Valkenburg, Matthew  
    
1Harwood, James  
  1Harwood, James (15-11)
4Butler, James  
    
3  
  2Valkenburg, Matthew (13-15)
2Valkenburg, Matthew  
    
1Harwood, James  
  1Harwood, James (13-11)
2Shepherd, Ross  
    

Results Table

Place Name Club
1Harwood, JamesAuckland Swords Club
2Shepherd, RossFencing Institute
3Butler, JamesMount Albert Grammar School
3Valkenburg, MatthewAuckland Swords
5Cockin, DavidAuckland Swords
6WU, Yanzhou
7Nankivell, KyleSalle Jean Louis
8BIOLETTI, CharlieMount Albert Grammar School
9AGUILAR, GioMount Albert Grammar School
12Bruce, JoshuaASC


  Page processed in 0.6449 seconds - 15 queries