Menu
Home
FeNZ Contacts
Membership
News
Clubs
Information - President's Corner
Downloads
Rankings
International Visitors
Links
Tournaments
Contact us

 Login
Login:

Password:

remember me

Lost your password?

 Recent Visitors
admin
JohnstoneThom
Lambvicc
PresidentCent
Jezza
RanceMark
ClarkBrya
MacnaughtanJohn

 Users Online
There are:
0 registered users
and 26 guests online now.


 
2016-05-22 11:52 - Australian U15 and Cadet Championships - Selections announced
Posted by Lambviccmore from same (Australia)
AustraliaThe following fencers have been selected to attend the Australian U15 and Cadet Championships in Sydney, Australia 2016.

Cadet Girls
Claire Cooper                  Epee                Central      Wellington Girls College
Samantha Fowler          Foil                North            Diocesan School for Girls
Ashleigh Goh                    Epee        Mid-South      Rangi Ruru Girls School
Sophie Kelly                    Foil, Epee    Mid-South      Rangi Ruru Girls School
Hazel Lockwood            Foil                  Central      Upper Hutt College
Katherine Little                    Epee, Foil    Central      Wellington Girls College
Anriena Zen                    Foil                  North              Kristin School

Cadet Boys
Jonathon Carruth            Foil, Epee    Central      Hutt International Boys School
Rhys Davies                    Foil                        North      Kirstin School
Cameron Grimwade    Foil, Epee      North      Kristin School
Nick Henderson            Foil                      Central      Hutt Valley High School
Nicholas Miehlbradt      Foil, Epee        North      Kristin School
Isaac Rusholme-Cobb    Epee, Foil      Central      Hutt International Boys School
Ross Shepherd          Foil, Epee            Mid-South    Cashmere High School
Luca Young                    Foil                    Central            Wellington College

U15 Girls
Naomi Holland                Foil                    Central        Wa Ora Montessori School
Nyah Holland                    Foil                      Central          Wa Ora Montessori School
Hannah Irwin                    Foil                    North          Diocesan School for Girls
Charlotte James            Foil                    Mid-South    Burnside High School
Lena Jacob                    Foil                            North    Kristin School
Jessica Kaiser                    Foil                            North      Epsom Girls Grammar School
Elizabeth Little            Epee, Foil                Central    Wellington Girls College
Chantelle May                    Foil                            North    Kristin School
Olivia Roberts                    Foil                            North    Kristin School
Sophia Tweddle            Foil                            Central    Wellington East Girls College

U15 Boys
Freddy Hopkins                  Foil            North    St Kentigern College
Thomas Hoskin                  Foil        Central    Wellington College
Joseph Hunt                          Foil        Central    Onslow College
Nicholas McGuire-Barnes      Foil    North    Macleans College
Alexander McGuire-Barnes      Foil    North    Macleans College
John McNaughton                      Foil    North    Rangitoto College
Oliver Zou                              Foil    North    Kings College

Team Manager: Grant Tweedle

Congratulations to all those selected.

Send your comment
We apologize, but you need to login to post comments. Accounts at this time are only available to affiliated members of Fencing New Zealand

Tournament Calendars 
New Zealand
United States
Australia
Great Britain
France
F.I.E

Powered by 



  Page processed in 0.0137 seconds - 14 queries